چینی ها گنبد آهنین رژیم صهیونیستی را هک کردند
هکرهای چینی توانسته اند به سیستم های رایانه ای سه پیمانکار سازنده دفاع موشکی گنبد آهنی راه یابند و از این طریق به اطلاعات این سیستم پدافندی دست یابند.

به گزارش سرویس فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم، هکرها گفته اند که این کار را با راهبری گروهی از نخبگان عملیات سایبری وابسته به ارتش آزادی بخش خلق چین به نام "P.L.A. Unit ۶۱۳۹۸" انجام داده اند.

براساس این گزارش ، پایگاه اطلاع رسانی آی تی پرو پورتال در این باره نوشت همین گروه در اوایل سال جاری مسئولیت بسیاری از عملیات هکری علیه شرکت های آمریکایی را برعهده گرفت و از این رو ایالات متحده پیگیر کیفرخواست پنج عضو این گروه شد.

رخنه در سیستم گنبد آهنی رژیم صهیونیستی بین سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ صورت گرفته و منجر به سرقت اطلاعات محرمانه بسیاری از جمله نقشه های مربوط به استحکامات این سپر دفاعی به همراه جزییات آن شده است.

گنبد آهنی اسرائیل مشهورترین سیستم دفاع موشکی در دنیاست. این سیستم با ۲۱۰ میلیون دلار توسط شرکت رافائل توسعه یافته است.

این سامانه که به صورت شبانه روزی و در هر شرایط آب وهوایی فعالیت می کند قادر است تا راکت ها و گلوله های خمپاره و توپ را در فاصله ۴ تا ۷۰ کیلومتر هدف قرار دهد.

در پی درگیری های اخیر این سیستم دفاعی در برابر بیش از ۲۰۰۰ موشک پرتاب شده از سوی فلسطینی ها، تنها توانسته یک چهارم آنها را منهدم و خنثی کند.
X بستن تبليغات