با USB Type-C هم صدا و هم ویدئو مستقیماً روی کابل USB
گروه VESA (انجمن استانداردهای ویدئو الکترونیک) با معرفی ویژگی جدیدی موسوم به DisplayPort Alternate Mode روی کانکتور استاندارد USB Type-C راهی را فراهم کرده‌است تا هم صدا و هم ویدئو بتوانند مستقیماً روی کابل یو‌اس‌بی‌ جابه‌جا شوند.

با USB Type-C هم صدا و هم ویدئو مستقیماً روی کابل USB

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از ماهنامه شبکه، رویه کنونی این است که اگر بخواهید بیش از دو نمایشگر (و گاهی حتی دو نمایشگر) را به یک دستگاه کامپیوتری متصل کنید به چند کابل گوناگون نیاز خواهیدداشت که چندان مطلوب نیست. از جمله شاید به دو رشته کابل DisplayPort، یک HDMI و یک DVI نیاز داشته‌باشید و گاهی ناچار خواهیدشد از کانکتور آنالوگ VGA استفاده کنید. اما اینک با تبیین استانداردی نو ضمن بهره‌گیری از کانکتور استاندارد USB Type-C این مشکل حل خواهدشد. ویژگی ارزشمند مود جدید این است که اجازه می‌دهد سیگنال‌های گوناگون (غیر از سیگنال‌های رایج سازگار با یو‌اس‌بی) روی کانکتور یو‌اس‌بی‌ Type-C دادوستد شوند.

با USB Type-C هم صدا و هم ویدئو مستقیماً روی کابل USBبرای بهره‌گیری از این راه‌کار نو، هم کارت ویدئو و هم نمایشگرهایی که قرار است به کامپیوتر متصل شوند می‌توانند از چندین کلید اتصال Type-C بهره ببرند و درنتیجه به‌استفاده از کابل‌ها و آداپتورهای گوناگون نیازی نخواهیدداشت چون تنها یک کابل Type-C به‌ازای هر نمایشگر برای این‌کار کافی خواهدبود. نخستین مرحله از این طرح فراگیرDisplayPort Alternate Mode on USB Type-C Connector Standard نام دارد که نتیجه همکاری VESA با نهاد استانداردهای یو‌اس‌بی (USB-IF) است تا ضمن آن کانکتورهای Type-C و کابل‌های مربوطه بتوانند سیگنال‌های بومی DisplayPort را جابه‌جا کنند.


با USB Type-C هم صدا و هم ویدئو مستقیماً روی کابل USB
X بستن تبليغات