پشتیبانی USB 3.1 از اتصال DisplayPort با خروجی تصویر ۵K
نسل جدید پورت های USB که مبتنی بر اتصال Type-c‌هستند قرار است از DisplayPort با خروجی تصویر در دقت ۴K و بالاتر از آن پشتیبانی کنند. چند وقت پیش بود که انجمن استانداردهای ویدئویی لوازم الکترونیکی از این موضوع پرده برداشته که USB های مبتنی بر اتصال Type-C علاوه بر اینکه توانایی انتقال سیگنال های تصویر ویدئو با دقت ۴K را دارند، همزمان می توانند نقل و انتقال سریع داده ها و تامین انرژی ۱۰۰ واتی را به همراه داشته باشند.

پشتیبانی USB 3.1 از اتصال DisplayPort با خروجی تصویر ۵K

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از سخت افزار، اما حالت استفاده از DisplayPort می تواند خروجی تصویر با دقت بالاتر را فراهم کند که در این صورت دیگر از جابه جایی همزمان داده ها خبری نسیت. استفاده از DisplayPort از طریق USB 3.1 می تواند خروجی تصویر ۴K یعنی دقت تصویر ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسل را برای کاربران به ارمغان آورد که در این صورت از ۴ مسیر موجود در این اتصال، ۲ مسیر برای نقل و انتقال ویدئو و ۲ مسیر دیگر برای نقل و انتفال داده ها استفاده خواهد شد.

اما اگر ۲ مسیر آزاد دیگر هم برای نقل و انتقال ویدئو اختصاص داده شود، USB میتنی بر اتصال Type-C می تواند از ویدئو ۵K یعنی دقت تصویر ۵۱۲۰ در ۲۸۸۰ پیکسل پشتیبانی کند. هنوز به طور رسمی USB میتنی بر اتصال Type-C در محصولات موجود در بازار استفاده نشده، ولی قرار است به زودی جایگزین USB های مبتنی بر اتصال Type-A شوند که تقریبا یک دهه از عمر آنها می گذرد. اگر قرار باشد اپل در محصولات آینده از USB نسل جدید استفاده کند، بر اساس شایعات موجود و نظر اکثر کاربران و کارشناسان اولین و بهترین کاندید برای این امر MacBook Air 12 اینچی با صفحه نمایش رتینا است. گزارشات، خبرها و شایعات زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه اپل بر روی یک لپ تاپ کاملا جدید با فرمی نازکتر کار می کند که این فرم نازکتر استفاده از USB میتنی بر اتصال Type-C را واجب می کند. بنابراین باید در آینده نچندان دور منتظر محصولاتی از اپل باشیم که چشم ما را به ویدئو ۵K روشن می کنند.
X بستن تبليغات