معرفی سیستم مخصوص بازی را با قابلیت پردازش تصاویر ۴k
در این نوشته قصد داریم یک سیستم مخصوص بازی را با قابلیت پردازش تصاویر ۴k به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید. برای پردازش تصاویر با قدرت تفکیک‌پذیری ۳۸۴۰×۲۱۶۰ پیکسل، علاوه‌بر نمایشگر ۴k به سخت‌افزار مناسب هم نیاز است.

معرفی سیستم مخصوص بازی را با قابلیت پردازش تصاویر ۴kعرضه فناوری‌های نوین و حرکت شتابان شرکت‌های سازنده به سمت طراحی و تولید قطعات سریع‌تر کامپیوتر از یک سو و لزوم جایگزین‌کردن قطعات نسل قبل با نمونه‌های سریع و با ظرفیت بیش‌تر از سوی دیگر، نیازی است که هر از گاهی فکر کاربران را به خود مشغول می‌کند. درک این نیاز زمانی بیش‌تر احساس می‌شود که سیستم کامپیوتری کاربر در اجرای برخی از نرم‌افزارها و به‌خصوص اجرای بازی‌های رایانه‌ای با کیفیت HD عاجز و ناتوان است. این ناتوانی باعث می‌شود که کاربر دست به جیب شود و با ارتقای برخی از قطعات، همچون پردازنده و کارت گرافیک یا حتی با تعویض کلی سیستم، حداقل خود را تا یک دوره دو تا سه ساله از مشکلات ناشی از ضعف کامپیوتر بیمه کند.


شاید مدت زمان زیادی از ارتقا یا تعویض کامپیوترتان نگذشته و نقدینگی شما اندک باشد. اما مگر پیشرفت فناوری اجازه می‌دهد تا یک شب خواب راحت به چشمان ما راه پیدا کند؟ نگران نشوید، ما قصد هزینه تراشی برای شما را نداریم، اما می‌خواهیم به کاربرانی که بازی رایانه‌ای به بخشی از وجودشان تبدیل شده است و به اصطلاح بازی‌خور هستند، اعلام کنیم که اگر زمانی در رؤیای اجرای یک بازی رایانه‌ای با بهترین کیفیت تصویری بودند، کم‌کم باید آماده شوند تا این آرزو را به واقعیت نزدیک کنند. البته کم نیستند بازی‌کننده‌هایی که در حال حاضر بازی « Battlefield 4» را در نمایشگرهای ۲K با وضوح ۱۰۸۰P اجرا کرده و از گرافیک بالا و در جزئیات High لذت می‌برند، اما فکر کردن به بازی، آن هم در وضوح ۳۸۴۰ پیکسل خطی در یک نمایشگر بزرگ ۴k بسیار وسوسه‌انگیز خواهد بود. متأسفانه با وجود کاهش متوالی قیمت، تهیه این نوع از نمایشگرها هنوز هم برای بیش‌تر کاربران تقریباً غیر‌ممکن است. اما امیدواریم که در سال آینده و با تمهیداتی که سازندگان این نمایشگرها اندیشیده‌اند، متعادل‌شدن قیمت و ورود برندهای متنوع نمایشگرهای ۴k را در بازارهای داخلی شاهد باشیم.

در این نوشته قصد داریم یک سیستم مخصوص بازی را با قابلیت پردازش تصاویر ۴k به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید. برای پردازش تصاویر با قدرت تفکیک‌پذیری ۳۸۴۰×۲۱۶۰ پیکسل، علاوه‌بر نمایشگر ۴k به سخت‌افزار مناسب هم نیاز است.

شاید برخی از کاربران این‌گونه می‌اندیشند که برای اجرای بازی در این وضوح، تهیه یک نمایشگر ۴k و کارت گرافیک قوی کافی است، اما باید گفت که یک سیستم مناسب برای اجرای بازی در وضوح ۴k، علاوه‌بر نمایشگر مخصوص و کارت گرافیک، به یک پردازنده پرقدرت، حافظه‌هایی با ظرفیت و فرکانس مناسب، مادربورد نیمه حرفه‌ای و منبع تغذیه قوی نیاز خواهد داشت. اگر سیستم شما به قطعات مناسب، به خصوص کارت گرافیک قدرتمند، مجهز است، شاید خرید یک نمایشگر ۴k تنها هزینه‌ای باشد که باید بپردازید. اما برای روشن شدن موضوع تصمیم داریم تا بهترین و خوش قیمت‌ترین قطعاتی را که برای تهیه یک سیستم ۴k مخصوص بازی نیاز است، در دو پلتفرم اینتل و AMD معرفی کنیم تا شایسته اتاق بازی شما باشد.
X بستن تبليغات