مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: روزانه 5 تا 8 حمله اینترنتی به سمت ایران وارد می شود که همه این حمله ها موفق نیستند و برخی در حد حرکت مشکوک هستند.
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، محمود خسروی در مراسم افتتاح 513 پروژه زیرساختی شبکه مادر مخابراتی کشور اظهار داشت: طبق اعلام اتحادیه جهانی مخابرات، ایران با جمعیتی بالغ بر 78 میلیون نفر و 42 میلیون کاربر اینترنت دارای تولید ناخالص 4 هزار و 777 دلاری در حوزه ict است این در حالی است که در کشورهای پیشرفت این عدد تا 10 برابر و در کشورهای منطقه بین 4 تا 10 برابر محاسبه شده است.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: بر اساس اعلام مراجع معتبر بین المللی 3.7 درصد از کاربران اینترنت در حوزه خاورمیانه قرار دارند و از این رو ایران اسلامی نیازمند اهدافی بلند در خور نام و جایگاه خود است.
خسروی افزود: امروز تهدیدات سایبری جزء 5 تهدید پر ریسک جهانی در کنار تهدیداتی از جمله تهدید هسته ای و کم آبی قرار دارد.
وی ادامه داد: به این ترتیب مرکز عملیات امنیت در شبکه زیرساخت ارتباطی کشور پس از 4 سال و با سرمایه گذاری بیش از 170 میلیارد ریال امروز افتتاح می شود.
وی یادآور شد: در روز 5 تا 8 میلیون حمله به سمت ایران وارد می شود که این حمله ها شامل حمله، اقدام به حمله و موارد مشکوک به حمله است و نشان دهنده ضرورت ایجاد مرکز امینت عملیات در شبکه دیتا است.